Ozon Terapi ve Glutatyon

Ozon Terapi ve Glutatyon

Ozon Terapi ve Glutatyon

Koronavirüs salgınının başladığı Çin’de pandemiyle mücadele için yoğun bir şeklde kullanılan ozon terapi ve glutatyon tedavileri ile bağışıklık güçlendirici etki sağlanıyor. Bağışık sistemi nasıl güçlenir merak edenlerin karşısında sıkça çıkmaya başlayan ozon tedavisi, glutatyon tedavisi ve yüksek doz C vitamini kombinasyonu ile bağışıklık sistemi sadece virüslere karşı değil, yaşlanmanın ve stresli, yoğun iş ya da şehir hayatının olumsuz etkilerinden de korunabiliyor.

Bu terapi şeklinde bağışıklığı güçlendirecek ozon, glutatyon ve C vitamini serumları hazırlanarak damardan 15-20 dakika içinde vücuda veriliyor. Hekim tarafından belirlenen dozda, ortalama 6 ila 8 seans olmak üzere haftada 1 veya 2 seans şeklinde uygulanıyor.

Ozon terapi ve glutatyon, bağışıklık sistemini en iyi yükselten, direkt hücre içi antioksidan sistemi aktive eden (glutatyonu arttırarak) her türlü hastalığa karşı destekleyici olarak kullanılabilecek en güzel tedavi metotlarından biri olarak oldukça iyi sonuçlar veriyor. Ozon tedavi hastanın kendi kanı ile yapılan koruyucu bir tedavi yöntemi olduğu gibi, viral enfeksiyonların tedavisinde de kullanılabiliyor. Glutatyon en çok glutatyonun öncü maddesi olan N-Asetil Sistein’in ağızdan alınmasıyla veya glutatyonun kendisinin damardan verilmesiyle kullanılıyor. Ancak ağızdan alındığında, bağırsaktan kana geçmediği için, vücuttaki seviyelerinde bir artış olmadığı gösterildiği için damar yoluyla verilmesi sonucu çok daha verimli sonuçlar alınıyor. Ozon ve glutatyon kürü 15-20 dakika kadar sürüyor. İstenirse 6 ayda bir tekrarlanabiliyor.

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler