Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu insanlarda çeneden kulaklara kadar uzayan kemik hattı boyunca uygulanan ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir.

Jawline Dolgusu kişilerde yüzün her iki yanında çenenin köşesinden ucuna kadar uzanan hattın belirginleştirilme için yapılır.

Jawline uygulaması çene dolgusu olarak da adlandırılır. Kişinin çene bölgesine yapılan dolgu işlemi sayesinde daha dolgun ve çekici bir yüz görünümüne sahip olması sağlanır.

Jawline Dolgu ile kişinin çenesi öne alınır. Yüz ve çene arasındaki uyumsuzluk giderilerek kişiyi olduğundan daha kilolu gösteren belirsiz çene hatlarının ortaya çıkması sağlanır.

Ameliyatsız Çene Estetiği olarak da adlandırılan bu yöntem sayesinde yüzün alt bölümünde doğal bir destek oluşturulur.

Jawline Dolgusu sırasında kullanılan madde oldukça yumuşak, sağlıklı ve enjekte edildiği bölgede uyum sağlayıp yerleşmesi için özel olarak oluşturulmuştur.

Jawline Dolgu uygulanarak kadınlar için çekici ve zarif çene hatları yapılabildiği gibi erkekler içinde güçlü ve güzel bir çene yapısı oluşturulabilir.

Günümüzde hem erkeklerin hem kadınların arzu ettikleri yüz hattına sahip olmak için çene bölgelerine uyguladıkları bu tedavi en sık kullanılan ameliyatsız estetik tedavi yöntemlerinden birisidir.

Fame Klinik olarak Estetik ve Güzellik Kliniğimizde  alanında uzman doktorlarımız tarafından yapılan estetik tedaviler ile kişilerin hayal ettikleri estetik görünüme ulaşmasına yardımcı oluyoruz.

Siz de çene bölgenizin görüntüsünden rahatsızlık duyuyorsanız Hemen Bize Ulaşarak randevu alabilir, uzman estetik doktorlarımız tarafından muayene edilerek yüz şeklinize en uygun ve güzel görünecek çene yapısına sahip olabilirsiniz.

Jawline Dolgu Nedir? Neden Yapılır? 

Jawline Dolgu insanlarda çene bölgesine yapılan ve çene görünümü ile birlikte yüz bölgesinin genel projeksiyonunu istenilen hale getirmeyi amaçlayan estetik tedavidir.

Jawline Dolgu uygulaması ile dolgu maddesi deri altına ve kemik üstüne enjekte edilerek çene bölgesinin dolgunlaşması sağlanır.

Diğer dolgu uygulamalarında olduğu gibi Jawline işleminde de ciltte oluşan sarkmalar ve çökmeler giderilir.

Jawline Dolgu uygulaması ile;

 • Kişinin yüzünde V şeklinde görünüm oluşturulur,
 • Yüz, boyun ve gıdı arasında orantı dengelenir,
 • Yüz bölgesi uyumlu hale gelir,
 • Çene bölgesinde oval ve estetik bir görünüm elde edilir,
 • Kişinin burun ucundan dudaklara, oradan çene ucuna uzanan çizgide ideal görünüm elde edilir,

Jawline yani Çene Dolgusu uygulaması sayesinde kişinin çene hattı belirginleştirilip gıdı görünümü yok edilir. Kişilerin daha keskin ve net yüz hatlarına sahip olmaları sağlanır.

Çene Bölgesinde Oluşabilen Rahatsızlıklar 

İnsanlarda çene bölgesinde birçok rahatsızlık yaşanabilmektedir. Bu rahatsızlıklar yaşlanmaya bağlı olabildiği gibi genetik yapıdan dolayı da olabilir.

Kişilerin yaşadığı çene bölgesi rahatsızlıkları arasında;

 • Hacim eksikliği,
 • Çene küçüklüğü veya geride bulunan çene,
 • Çene hattı belirsizliği,
 • Asimetrik çene görüntüsü,
 • Çene altı sarkmaları,
 • Yüz ile uyumsuz çene yapısı,
 • Zayıf veya büyük çene,
 • Sarkan gıdı ve kırışmış boyun derisi,
 • Çene ucunda oluşmuş gamze,

gösterilebilir. Jawline Dolgu uygulaması ile tüm bu problemler konforlu ve güvenli bir şekilde tedavi edilmektedir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Çene hatlarında görünüm rahatsızlıkları ve fonksiyonel problemler yaşayıp kliniğimize ulaşan kişiler bu alanda uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilirler.

Jawline uygulaması öncesi çene bölgesine anestezik krem sürülerek kişinin işlem sırasında ve sonrası ağrı hissetmemesi sağlanır.

Muayene sırasında belirlenen alanlara Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddesi mikro iğneler veya kanül yardımıyla enjekte edilir.

Jawline Dolgusu ve diğer yüz bölgesine uygulanan dolgu işlemlerinde Hyaluronik Asit kullanılma sebebi su tutma özelliği sayesinde yeterli hacmi oluşturmasıdır.

Enjeksiyon tamamlandıktan sonra kişiler günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilirler. Kişilerin genetik yapısına göre değişmekle birlikte en geç 2 hafta içerisinde dolgu uygulaması etkisini %100 göstermektedir.

Jawline Dolgusu Faydaları 

Çene bölgesinde estetik problemler yaşadığı için Jawline Dolgusu yaptıran kişilerde bu uygulama sonrası oluşan pozitif değişimleri;

 • Keskin hatlara sahip çene bölgesi oluşturulması,
 • Kişinin yüz hatlarının V şeklini alması,
 • Yüz, boyun ve gıdı arasında denge sağlanması,
 • Çene ucunun ve çene hatlarının belirginleştirilmesi,
 • Kişinin oval bir yüz görünümüne sahip olması,
 • Çene bölgesindeki çizgilerin ve kırışıklığın yok edilmesi,
 • Çenesinde hacim kaybı oluşmuş (küçük çene) kişilerin sorununun giderilmesi,
 • Çok sivri çene ucunun yuvarlak görünüm alması,

şeklinde belirtebiliriz.

Jawline Dolgusu Kalıcılığı

Jawline Dolgusunun çene bölgesinde bulunan dokuya uyum sağlaması ve çene hatlarını belirginleştirmesi için normalden daha kalın ve yoğun bir dolgu maddesi kullanılarak yapılmaktadır.

Jawline Dolgu kişinin genetik yapısı ve çene bölgesindeki deformasyon durumuna göre değişmekle birlikte 12 ila 18 ay arasında etkisini göstermektedir. İşlem sonrası ilk 2 hafta bölgede ödem oluşabilir, bu süre sonunda istenilen görünüm sağlanmış olur.

Ödemin tamamen geçmesi ile istenilen görünüm açığa çıkar. Bu görünümü korumak için uzman hekiminizin belirlediği periyotlarla uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Jawline ile Çift Çene Görünümü Düzeltilmesi

Jawline Dolgusu ile oluşan hacim sayesinde kişilerin yüzleri ve boyun bölgeleri arasında kaybolmuş hattın yeniden kazandırılmasına sağlanır.

Kişilerde var olan Çift Çene Problemi çok ileri boyutta değilse Jawline Dolgu uygulaması ile çene hatları belirginleştirilerek bu problem çözülür.

Jawline Dolgusu Fiyatları 

Jawline Dolgusu Fiyatları hakkında bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek çok zordur.

Jawline Dolgu Fiyatları 2022 yılında birçok duruma bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu durumları;

 • Kişinin yaşı ve genetik yapısı,
 • Çene bölgesinde var olan deformasyon durumu,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Jawline Dolgusu yaptırmak için arayış içindeki kişilere tavsiyemiz klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak uzmanın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.

Jawline Dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanlarımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler