Intravenoz Terapi (Damardan Tedaviler)

  • Anasayfa
  • Intravenoz Terapi (Damardan Tedaviler)
Intravenoz Terapi (Damardan Tedaviler)

Intravenoz Terapi (Damardan Tedaviler)

Intravenoz Terapi (Damardan Tedaviler) Nedir?

Kisinin ihtiyaci olan vitamin, mineral ve amino asitlerin vucuda damaryolu yani serum yoluyla verilmesidir.

Gunumuz gidalarinda seracilik faaliyetlerinin artmasi topragin veriminin azalmasi gibi bircok nedenden dolayi gidalarla yeteri miktarda besin alamamaktayiz.

Son 20 yılda artan mide koruyucu kullanımı, gastrit, bağırsak problemleri yüzünden yetersiz olarak aldığımız besinlerin de ancak düşük bir kısmı kana karışmaktadir.

Bu nedenlerle vücut oral yolla yani ağızdan alınan vitamin ve mikrobesinlerin tamamının emilimini gerceklestiremezken damardan tedavilerde tamamının emilimi gerçekleşir.

IV terapiler sayesinde hem istediğimiz vitamin mineral desteğini alabiliyor hem de yüksek dozlara ulaşabiliyoruz.

IV terapiler kimlere uygulanabilir: herhangi bir hastalık öyküsü bulunan ya da bulunmayan doktorun uygun gördüğü kişilere uygulanabilir.

IV terapiler vitamin mineral eksikliklerinde, kronik hastalıklarda destek amaçlı, bağışıklığı desteklemek, antiaging gebelik öncesi hazırlık gibi birçok amaçla yapılabilir.

Amerika'da yapılan bir çalışmada kanser hastalarının tedavi öncesi ve sonrası yapılan intravenoz terapi ile (damardan besin takviyesi) kemoterapi, radyoterapi veya cerrahi operasyonları sonucunda yaşam sürelerinin arttığı gözlemlenmiştir.

Sonuç olarak intravenöz terapilerde mikro besin bileşikleri kullanım amacına göre farklılık gösterir. Farklı hastalıklar veya hastanın tıbbi durumu ihtiyaçlarına gore belirli vitamin ve mikro besin kombinasyonu gerektirebilir.

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler