Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu insanlarda özellikle alt göz kapağında oluşan estetik rahatsızlıkların çözümü için kullanılan estetik tedavi yöntemidir.

Günümüzde birçok kişi göz altlarında oluşan torbalar, kararan halkalar ve sarkık ciltler yüzünden olduğundan daha yaşlı ve bitkin görünmektedir.

Göz Altı Torbaları insanlarda;

 • Genetik yapıya,
 • Yorgunluk ve dinlenme eksikliğine,
 • Sağlıksız yaşama,
 • Uyku düzensizliğine,

bağlı olarak oluşmakta ve zaman geçtikçe problemler ilerlemektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu tedavisi ile göz altı çukurları doldurulup, göz çevresinde cildin gençleşmesi sağlanarak kişide göz altında oluşmuş şişlikler, morluklar ve halkalar yok edilir.

Estetik ameliyat veya cerrahi operasyona gerek kalmadan Göz Altı Işık Dolgusu yöntemi ile kişiler daha genç ve canlı bir görünüme kavuşabilirler.

Fame Klinik olarak uzun yıllardır kişilerin ihtiyaç duydukları estetik uygulamaları tecrübeli doktorlarımız eliyle yüksek başarı oranı ile gerçekleştiriyoruz.

Kliniğimizde alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan Göz Altı Işık Dolgusu ile ilgili tüm sorularınız için Telefon veya Whatsapp hattımızdan Bize Ulaşabilirsiniz...

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir? 

İnsanların göz altlarında oluşan morluklar, koyu halkalar ve çökmüş göz altları Göz Altı Işık Dolgusu kullanılarak ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu sayesinde kişilerin göz altlarında oluşmuş ve görüntüsünden rahatsız oldukları tüm problemler konforlu ve güvenli bir şekilde yok edilir.

Kadın ve erken fark etmeksizin 18 yaşının üstünde tedavi olmak isteyen tüm bireylere uygulanabilen bu tedavi sırasında dolgu maddesi olarak Hyaluronik Asit kullanılmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu sırasında etken madde olarak kullanılan Hyaluronik Asit, doğal bir madde olup insan vücuduna herhangi bir zararı bulunmaktadır. Tedavi için kullanılan dolgu maddesi vitamin ve peptidler ile desteklenmektedir.

Cerrahi operasyon ve hastane yatışı gerektirmeyen Gözaltı Işık Dolgusu kolayca uygulanabilmesi sayesinde çok sık tercih edilmektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Kliniğimize göz altlarına dolgu yaptırmak için ulaşan kişiler öncelikle uzmanımız tarafından muayene edilerek problemleri tespit edilir.

Göz Altı Işık Dolgusu yapılmasına karar verilen kişilere işlem öncesinde anestezik krem sürülerek bölgenin uyuşması beklenir.

Kişinin göz altları uyuştuktan sonra temizlenir. Bölgenin ihtiyaç duyduğu dolgu maddesi mikro iğneler veya kanül yardımıyla enjekte edilir.

Yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanan bu işlemin sonunda kişiler günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilirler.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı (H2)

Gözaltı Işık Dolgusu uygulama yapılan kişinin genetik yapısı ve bölgenin problem seviyesine bağlı olarak değişmekle birlikte 12 ila 18 ay arasında etkisini sürdürmektedir.

Kalıcılık süresini etkileyen faktörler arasında işlem sırasında kullanılan dolgu miktarını ve göz altlarında oluşmuş çöküklük seviyelerini de gösterebiliriz.

Göz Altı Işık Dolgusu tekrarlanabilir bir tedavi olması nedeniyle uzmanımızın belirlediği periyotlar içerisinde kişiye uygulanması halinde oluşan görünüm sürekli şekilde korunabilir.

Gözaltı Işık Dolgusu Avantajları 

Son dönemlerde Göz Altı Işık Dolgusu uygulaması en çok tercih edilen Ameliyatsız Estetik Tedavi yöntemleri arasında yerini almıştır.

Göz Altı Işık Dolgusunun avantajları arasında;

 • Cerrahi işlem gerektirmemesi,
 • Ağrısız ve acısız bir tedavi süreci sunması,
 • Tedavi sonrası hemen etki göstermesi,
 • Kalıcılık süresinin diğer dolgu uygulamalarından fazla olması,
 • Uzman kişiler tarafından yapıldığında yan etkisi bulunmaması,
 • Kullanılan dolgu maddesinin doğal ve zararsız olması,

durumlarını belirtebiliriz.

Gözaltı Işık Dolgusu Acıyor Mu?

Tedavi öncesi hastalar tarafından en fazla duyduğumuz sorular Gözaltı Dolgusu Acıyor mu? veya Göz Altı Dolgusu sırasında ağrı olur mu? şeklinde olmaktadır.

Kişiler gözaltına yapılan bir işlem olduğu için ağrı olacağını düşünseler dahi işlem sanılanın aksine ağrısız ve acısız yapılmaktadır.

İşlem sırasında genellikle kanül bazı durumlarda ise mikro iğneler kullanılır. Kanül ile yapılan  Göz Altı Işık Dolgusu öncesi elmacık bölgesinden tek bir iğne deliği açılır. Sonrasında ise dolgu maddesi sorunlu olan bölgelere güvenli şekilde verilir.

Ayrıca Göz Altı Işık Dolgusu sırasında kullanılan dolgu maddesinin içerisinde acı hissini azaltan lidokain maddesi bulunur.

Tüm bu etmenler sayesinde tedavi olan kişiler tedavi sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissetmeden konforlu bir süreç geçirmiş olurlar.

Göz Altı Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Her ne kadar cerrahi işlem yapılmasa dahi dolgu işlemleri sonrasında da tedavinin başarısı ve kişinin sağlığı için dikkat edilmesi gereken durumlar bulunmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu sonrası uzmanımız tarafından kişiye dikkat etmesi gereken durumlar iletilmektedir. Bu durumlardan bazıları şunlardır;

 • Tedavi sonrası ilk gün sıcak banyo yapılmamalıdır. İlk hafta sauna, hamam gibi sıcak ortamlardan uzak durulmalıdır,
 • Uygulama sonrası ilk hafta ağır egzersiz ve spor yapılmamalıdır,
 • İşlem sonrası ilk birkaç gün aşırı yüz hareketi ve mimik yapılmamalıdır,
 • Tedavi sonrası ilk gün belli aralıklarla buz kompressi yapılabilir,
 • Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün sigara ve alkol kullanımı azaltılmalı, mümkünse kullanılmamalıdır.
 • Mümkünse ilk gece yüz üstü yatılmamalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 

Gözaltı Dolgusu Fiyatları hakkında ulaştığınız kurum ve kliniklerden birbirinden farklı ücretler duyabilirsiniz. Sağlık alanında yapılan işlemlerde kişiyi muayene etmeden net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Gözaltı Işık Dolgusu Fiyatları 2022 yılında kişilere göre değişebilen durumlara bağlı olarak farklılıklar gösterebilmektedir. Bu durumları;

 • Hastanın genetik yapısı ve yaşı,
 • Göz altlarında oluşmuş problemlerin seviyesi,
 • Tedaviyi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Göz Altı Işık Dolgusu yaptırmak için arayış içindeki kişilere tavsiyemiz klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak uzmanın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanlarımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için Hemen Bize Ulaşın...

 

 

 

 

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler