Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu kadınlar arasında oldukça arzu edilen ama yaptırılmadan önce kafalarda birçok soru işareti içeren estetik dolgu uygulamaları arasındaki en popüler tedavidir.

Sadece kadınlar olarak da sınırlamamakla birlikte dolgun dudaklara sahip olmak tüm insanların ortak isteğidir. Güzellik tanımlaması ve kriterleri arasında en eski kriterlerden birisi dolgun dudaklar olmaktadır.

Doğru bir klinikte bu alanda uzmanlaşmış doktorların eliyle başarılı bir Dudak Dolgusu yaptırmış kişiler gördüğü etki ile bu uygulamayı düzenli olarak yaptırma eğilimi göstermektedir.

Dudak Dolgusu diğer dolgu uygulamalarından çok daha önce yapılmaya başlanmış, uygulama geçmişi uzun yıllar öncesine dayanan yumuşak doku dolgusudur.

İlk yapılmaya başladığı dönemde silikon dolgular kullanılan bu uygulamada zamanla yağ enjeksiyonu ve Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddesi kullanılmaya başlanmıştır.

Dudak Dolgusu sırasında kullanılan dolgu malzemesi kalıcılık süresine etki etmekle birlikte işlemin popülaritesi her zaman çok yüksektir.

Özellikle kadınlar için daha güzel bir yüz görünümüne sahip olmak her zaman değerli olmaktadır. Bu hedef için yapılan çalışmalar ve dokunuşlar arasında ilk sırada gelen uygulamalardan birisi Dudak Dolgusu olmaktadır.

Fame Klinik olarak estetik tedavi alanında büyük tecrübeye sahibi uzman doktorlarımız tarafından Dudak Dolgusu uygulamasını uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Sizde dudak yapınızdan memnun değilseniz ve daha dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız Hemen Bizi Arayarak randevu alabilir, yüzünüze en uygun dudağa sahip olmanız için Dudak Dolgusu tedavisi planını oluşturabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir? 

Dudak Dolgusu kişilerin dudaklarını daha dolgun hale getirmek ve şekillendirmek için Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddeleri kullanılarak yapılan ameliyatsız estetik dolgu uygulamasıdır.

İnsanlarda genetik yapıya bağlı olarak veya yaşlanma ile birlikte dudaklarda hacim kayıpları oluşmaktadır. Dudak Dolgusu uygulaması sayesinde;

 • Dudaklarda şekil bozuklukları yok edilir,
 • Dudaklarda oluşmuş hacim kayıpları giderilir,
 • Bölgede estetik oran elde edilir,
 • Kişiye gülüş estetiği yapılır.

Dudak Dolgusu ile kişideki dudak bölgesinde oluşan estetik kusurlar yok edilir. Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isteyen kadın veya erkek fark etmeksizin herkes Dudak Dolgusu uygulaması ile arzu ettiği görünüme ulaşabilir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri 

Dudak Dolgusu geçici ve kalıcı dolgu olarak ikiye ayrılmaktadır.

Dudak Dolgusu sadece geçici - kalıcı olarak değil, kişilerin hayal ettikleri görünüme ve dudaklara verilmek istenen şekle göre isimlendirilmektedir.

Kalıcı dudak dolgusu sırasında kullanılan malzeme silikon olmaktadır. Çok fazla tercih edilmemekle birlikte bazı durumlarda kullanılmaktadır.

Geçici dudak dolgusu sırasında hyaluronik asit ve yağ dokuları dolgu malzemesi olarak tercih edilmektedir. En fazla kullanılan yöntem olarak belirtebileceğimiz bu tür dolgular genellikle Hyaluronik Asit bazlı maddeler ile yapılmaktadır.

Dudak Dolgusu Çeşitleri arasında;

 • Afrodit Tipi Dudak Dolgusu
 • Hera Tipi Dudak Dolgusu
 • Venüs Tipi Dudak Dolgusu
 • Eros Tipi Dudak Dolgusu
 • Rus Stili Dudak Dolgusu
 • Fransız Stili Dudak Dolgusu

gösterilebilir.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar? 

Dudak Dolgusu ile kişinin dudaklarına hacim kazandırmak, ağız çevresi ve yüz görünümünü gençleştirmek temel hedef olmaktadır.

İşlem sırasında en çok kullanılan dolgu maddesi olan Hyaluronik Asit kişilerde dudakların nemlendirilmesine ve parlak görünmesine yardımcı olmaktadır.

Dudak Dolgusu Faydaları arasında;

 • Kişinin dolgun ve çekici dudaklara sahip olması,
 • Dudakların nemlendirilmesi,
 • Dudakların hacim kayıplarının giderilmesi,
 • Dudak ve ağız çevresinin gençleştirilmesi,
 • Kişiye estetik gülüş katılması,

gösterilebilir. Tüm bunlarla birlikte estetik, dolgun ve güzel dudaklara sahip olan kişilerin sosyal hayatı da pozitif etkilenmekte, özgüveni yükselmektedir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Dudak Dolgusu yaptırmak için kliniğimize ulaşan kişiler öncelikle uzmanlarımız tarafından estetik muayene edilmektedir. En önemli aşama olan bu muayenede kişinin uygulama sonunda nasıl bir sonuç elde etmek istediği anlaşılır.

Muayene sonunda Dudak Dolgusu hangi yöntemle yapılacak ve hangi madde kullanılacak sorularına cevap bulmuş oluruz.

Dudak Dolgusu öncesi dudaklara anestezik krem sürülerek işlem sırasında hastanın ağrı ve acı hissetmesi önlenir. Bölge uyuştuktan sonra ortalama 10 ila 15 dakika süren dolgu maddesinin mikro iğneler ile enjeksiyon işlemi yapılır.

Oldukça güvenli, konforlu ve ağrısız bir uygulama olan Dudak Dolgusu tedavisi bu işlem sonrası tamamlanmış olur. Kişiler uygulama sonrası günlük yaşamına kaldıkları yerden devam edebilirler.

Dudak Dolgusunda tedavinin başarısının temelinde kişinin isteklerinin muayene sırasında doğru anlaşılıp en uygun tedavi planının hazırlanması yatmaktadır.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı 

Günümüzde en sık kullanılan Hyaluronik Asit bazlı Dudak Dolgularının kalıcılığı;

 • Uygulanan bölgeye,
 • Kişinin hormonal yapısına,
 • Bölgedeki kasların durumuna,
 • Kişinin yaşam alışkanlıklarına,

değişmektedir. Ortalama süre belirtmek gerekirse Dudak Dolgusu 10  ila 18 ay arasında kalıcılık göstermektedir.

Dudak Dolgusu tekrarlanabilir bir tedavidir. İşlem sonrası elde ettiği görünümden mutlu olan kişiler, uzman hekimlerin belirlediği periyotlarda yapılarak dolgunun etkisinde süreklilik sağlanır.

Ayrıca ilk dolgu daha erken erimekte olup tedavi tekrarlandıkça Dudak Dolgusu uygulamasının etki süresi artmaktadır.

Dudak Dolgusu Yan Etkileri 

Dudak Dolgusu klinik ortamında uzman hekimler tarafından hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi kullanılarak yapıldığı taktirde herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

İşlem sırasında kullanılan Hyaluronik Asit bazlı dermal dolgu maddesi insan vücuduna herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmayan maddedir.

Dudak Dolgusu sonrası kısa süreli de olsa görülebilen yan etkileri;

 • Dudaklarda şişlik ve ödem oluşması,
 • Uygulama anında damara müdahale olduğunda morarma oluşması,
 • Dudaklarda karıncalanma, uyuşma görülmesi,

şeklinde sıralayabiliriz. Tüm bu etkiler geçici olarak görülebilmekte, kısa süre içinde geçmektedir.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur? 

Uygulama sonrası ödemin inmesi ile birlikte Dudak Dolgusu %100 etkisini gösterir. Kişinin fiziksel yapısına göre değişmekle birlikte yaklaşık 2 hafta içerisinde oluşan tüm yan etkiler ortadan kalkar.

Dudak Dolgusu sonrası ödem oluşmasının sebebi kullanılan dolgu maddesinin su tutma özelliğinin bulunmasıdır. Kişiler bol su içerek dolgunun oturmasını ve ödemin atılmasını hızlandırabilir.

Uygulama yaptıran kişilerin yeni dudak yapılarına ve görüntülerine alışması ile birlikte dudak dolgusu oturdu diyebiliriz.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu Fiyatları ile ilgili bilgi almak için ulaştığınız kliniklerden farklı ücretler duyabilirsiniz. Özellikle sağlık alanında yapılan tedavilerde hasta muayene edilmeden kesin bir fiyat vermek doğru değildir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2022 yılında birçok faktöre bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte bu faktörleri;

 • Hastanın yaşı ve fiziksel yapısı,
 • Dudak bölgesinde var olan deformasyon durumu,
 • Dudak Dolgusu sırasında kullanılacak dolgu malzemesi çeşidi,
 • İşlemi yapacak uzmanın tecrübesi ve kliniğin tedavi geçmişi,

olarak ifade edebiliriz.

Dudak Dolgusu yaptırmak için arayış içindeki kişilere tavsiyemiz klinikler ile iletişime geçmeleri ve geçmişte yaptıkları uygulamaları, işlemi yapacak uzmanın kişisel bilgilerini inceleyip bu çerçevede karar vermeleri olacaktır.

Dudak Dolgusu hakkında daha fazla bilgi almak, uzmanlarımız tarafından muayene edilip tedavi planınızı oluşturmak için 

Hemen Bize Ulaşın...

 

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler