Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu ve Çene Ucu Dolgusu  insanlarda yaygın olarak görülebilen çene küçüklüğü, çene hattı belirsizliği, çene altı sarkıklıkları, çene yapısı zayıflığı ve çenede bulunan kırışıklıkları gidermek ve kişilerin mutlu olduğu bir çene yapısına sahip olmaları için sık kullanılan bir estetik tedavi çeşididir.

Kişilerde ideal bir çene yapısına sahip olunması, yüz bölgesinin daha güzel ve çekici bir görünüme dönüşmesini sağlamaktadır. Bu duruma engel olan şekil ve simetrik bozuklukları Çene Dolgusu Uygulaması ile düzeltilmektedir.

İnsanlar Çene Dolgusu sayesinde cerrahi bir işlem ve kesi yapılmadan daha orantılı bir yüze sahip olmaktadırlar. Ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle güvenli, konforlu ve yapımı kolay bir tedavi çeşididir.

Fame Klinik bünyesinde hizmet vermekte olan estetik tedavi alanında uzman doktorlar tarafından yapılan Çene Dolgusu uygulamaları oldukça güvenli, konforlu ve başarılı bir şekilde tamamlanmaktadır.

Eğer çene bölgenizin yapısından rahatsızlık duyuyorsanız, arzu ettiğiniz estetik çene ve yüz görünümüne kavuşmak için Hemen Bizi Arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir? 

İnsanlarda yüzdeki altın oranın belirlenmesinde en büyük etkenlerden birisi çene yapısıdır. Çene Dolgusu uygulaması kullanılarak kişilerin çene boyutu ve şekli çok kısa sürede yapılan bir tedavi sayesinde istedikleri görünüme getirilmektedir.

Kişilerde çenede doğuştan bulunan veya kaza sonucu oluşan görünüm bozuklukları, çenenin yüzde küçük şekilde durması gibi sorunlar Çene Dolgusu ile çözülerek insanların güçlü bir çene yapısına sahip olması sağlanmaktadır.

Hyalüronik asit kullanılarak yapılan Çene Dolgusu sayesinde kişilerin çenesinin şekli, boyutu, çıkıntısı ve simetrisi arzu ettikleri yapıya getirilir. İnsan vücudunun doğasında bulunan bu madde vücut ile uyumlu olduğu için herhangi bir zarar ve yan etki oluşturmaz.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Çenesinin görünümünden rahatsızlık duyan ve bu sebeple kliniğimize başvuran hastalarımız öncelikle bu alanda uzman hekimlerimiz tarafından muayene edilirler. Muayene sırasında tedaviye engel herhangi bir sağlık problemleri olup olmadığı tespit edilir.

Aynı zamanda hastamızla sohbet eden doktorumuz bu süreçte hastanın hayal ettiği çene yapısını tespit ederek ona uygun bir tedavi planı oluşturur.

Çene Dolgusu yapılırken hastamızın acı eşiğine göre işlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülerek tedavinin ağrısız olarak yapılması sağlanır.

Dolgu maddesi olarak kullandığımız hyaluronik asit muayene esnasında hekimimizin belirlediği bölgelere yeterli miktarda enjekte edilerek hastanın çenesinde kavis ve bombeler oluşturulur.

Çene Dolgusu son derece konforlu ve ağrısız bir uygulama olup, işlem sonrası hasta sosyal hayatına hemen geçiş sağlayabilir.

Çene Dolgusu yapılırken hyaluronik asit dışında sığır kolajeni, yağ hücreleri, biyobozunur polimer ve kalsiyum hidroksilapatit maddeleri de dolgu maddesi olarak kullanılabilmektedir.

Çene Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer? 

Çene Dolgusu çok hızlı ve konforlu bir tedavi yöntemidir. İşlem yapılan hastanın yaşına ve çene yapısına bağlı olmakla birlikte ortalama 15 ila 20 dakika arasında tamamlanan bir uygulamadır.

Anestezi gerektirmeden yapılabilen bir işlem olmakla birlikte eğer hasta hassas yapıdaysa ve acı eşiği düşük ise anestezik krem sürülerek hastanın rahat bir tedavi süreci geçirmesi sağlanır. Bu gibi durumlarda işlem 15 dakika daha uzamaktadır.

Çene Dolgusu Kalıcı Mıdır? 

Tüm diğer dolgu tedavisi çeşitlerinde olduğu gibi Çene Dolgusu içinde kullanılan maddenin doğal olması ve vücutta emilebilmesi sebebi ile tedavinin etkisi sonsuz değildir.

Çene Dolgusu Kalıcılığı kişinin genetik yapısı, kullanılan dolgu malzemesi çeşidi ve kullanılan dolgu maddesi miktarına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 12 ila 18 ay arasında sürmektedir.

Çenesinin tedavi sonrası görünümünü korumak isteyen kişiler belirli periyotlarla tedaviyi yaptırmaya devam etmektedir. Tedavi tekrarlandıkça etki süresi artmakta ve kişinin istediği çene yapısı sürekli olarak korunmaktadır.

Çene Dolgusu Faydaları 

Çene Dolgusu kişilere ameliyatsız olarak istedikleri çene yapısına kavuşma imkanı sağladığı için en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmaktadır.

Çene Dolgusu yapılacak bölgede açık yarası bulunmayan ve hamile (emziren anne) olmayan herkese yapılabilen güvenli ve kolay bir uygulamadır.

Çene Dolgusunun sağladığı avantaj ve faydaları sıralamak gerekirse;

 • Çeneye daha belirgin ve güçlü bir görünüm kazandırmak,
 • Çene bölgesini şekillendirmek ve orantılı hale getirmek,
 • Çene ucu sivri ise ovalleştirmek,
 • Düz olarak bulunan çene ucuna keskinlik vermek,
 • Çene ucu geride ise düzeltmek,
 • Çenede yaşlanmaya bağlı hacim kayıplarını telafi etmek,
 • Çene bölgesinde gıdısı bulunan kişilerde bu durumu kaybetmek,
 • Çeneye müdahale ederek yüzün altın oranı yakalamasını sağlamak,
 • Yüze güçlü ve dolgun bir görünüm kazandırmak (V şeklini kazandırmak) şeklinde belirtebiliriz.

Çene Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Çene Dolgusu Tedavisi kliniklerimizde uzman hekimlerimiz tarafından yapılan hastalarımıza tedavi sonrası dikkat edilmesi gerekenleri doktorlarımız en ince ayrıntılarına kadar aktarmaktadır.

Hekimlerimizin belirttiği hususlara harfiyen uyulması tedavinin maksimum başarı oranına ulaşması, kalıcılığının artması ve hastamızın sağlığının korunması için çok önemlidir.

Çene Dolgusu İşlemi sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır;

 • İşlem tamamlandıktan sonra ilk gün belli aralıklarla buz kompresi uygulamanız oluşabilecek kızarıklık, morluk ve şişliklerin önüne geçecektir.
 • Tedavi sonrası ilk 24 saat boyunca cildinize AHA, BHA, C vitamini ve Retinol içeren kremleri sürmeyiniz.
 • Uygulama sonrası ilk 2 ila 3 gün ağır egzersiz ve spor yapmayınız.
 • Çene Dolgusu işlemi sonrası ilk hafta doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. Eğer dışarı çıkmanız gerekirse güneş koruyucu krem kullanmanız faydalı olacaktır.
 • Tedavi sonrası ilk 2 ila 3 gün alkol tüketmeyiniz. Yoğun alkol tüketimi ödemi artırıp uygulamaya olumsuz etki etmektedir.
 • Uygulama sonrası ilk hafta bol su tüketiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları 

Tüm sağlık uygulamalarında olduğu gibi Çene Dolgusu tedavisinde de kişilere net bir fiyat belirtmek mümkün değildir.

Bize telefon ve mesaj yoluyla en çok sorulan konulardan birisi Çene Dolgusu Fiyatları 2022 olsa da hastalara kliniğimize gelmeleri ve uzman hekimimiz tarafından yapılan ön muayene sonucu net bir fiyat iletebileceğimizi belirtmekteyiz.

Çene Dolgusu Fiyatları etkileyen faktörler;

 • Tedavi için kullanılan dolgu maddesinin çeşidi,
 • Tedavi yapılan kişinin var olan probleminin boyutu,
 • Uygulamayı yapan hekimin ve kliniğin tecrübesi,
 • İşlem sırasında kullanılacak madde miktarı,

olarak belirtebiliriz.

Çene Dolgusu tedavisini kliniğimizde uzman hekimlerimiz tarafından yaptırmak, istediğiniz çene ve yüz görünümüne kavuşmak için Hemen Bize Ulaşınız...

 

Fame Clinic

Üye Olduğumuz Dernekler